Zeybek ekibi videosu için tıklayınız...BALIKESİR DÜĞÜN ORGANİZASYONU
BALIKESİR FOLKLÖR EKİBİ
ZEYBEK EKİBİ

 

Sünnet düğünleri başta olmak üzere,düğün,açılış,festival,özel günler,resmi bayramlar ve çeşitli organizasyonlarınızı zeybek ekibi ile farklı kılabilir, misafirlerinize egenin muhteşem danslarını sergileyen halkoyunları ekibimiz ile unutulmaz dakikalar yaşatabilirsiniz.

Bünyemizde bulunan zeybek ekibimiz 2009 senesinden beri çeşitli düğün,cemiyet,festival ve organizasyonlara çıkmış;her geçen gün artan tecrübesi ve referanslarıyla başta balıkesir ili olmak üzere çeşitli illerimizin aranan ekipleri arasında yerini almıştır.

Alanında uzman eğitmen ve kareografistler tarafından hazırlanan zeybek ekibimiz titizlikle seçilmiş repertuvar ve dansçı kadrosuyla sizlere hizmet etmenin haklı gururunu taşıyor.

 

                          

 

 

Zeybek ekibimiz sadece erkek,sadece kız ve kız-erkek karışık olmak üzere 3 ayrı formda tercih edilebilir.En çok talep edilen form kız-erkek karışık oynanan formdur.Dansçı sayısı talebe göre 4 dansçı ile 16 dansçı arasında değişir.

 

 

Oyun Repertuvarı

Oyunlar Ege bölgesinin Balıkesir, İzmir, Aydın, Muğla gibi  çeşitli illerinin oyunlarından oluşur. (Harmandalı, Bengi , Kerimoğlu v.b)

 

Zeybek ekibimizin gösteri süresi tahmini  13-15 dk arasında olup; ekip oyunlarını genellikle Cd eşliğinde istenildiği taktirde canlı müzik eşliğinde (klarnet-davul) oynar

 

 

                     

 

 

 

Tercih edilen dansçı sayıları

4 erkek dansçı

4 kız 4 erkek = 8 dansçı

5 kız 5 erkek = 10 dansçı

6 kız 6 erkek = 12 dansçı